Hakkımızda

fabrika2Tarihçe dünden bugüne Alpin Çelik…

1982 yılından bu yana; paslanmaz çelik mutfak eşyaları ve elektrikli ev aletleri üretmekte olan Alpin Çelik; her geçen zaman diliminde üretim kapasitesini çağın yüksek teknolojisiyle geliştirerek, pazarda mevcut olan konumunu daha geniş bir alana yaymayı başardı.

34 yıl içerisinde Alpin Çelik ‘de ciddi anlamda değişim süreci yaşandı, bu süreçte değişmeyen tek şey kurumsal kimliği belirleyen temel düşünceydi, gelişerek etkinleşen, yıllar boyu Alpin Çelik’ le özdeşleşen bu düşünce aslında Alpin Çelik ‘in misyonunu ifade etmek için yeterliydi;

“Üretmek, daha iyiyi, daha yeniyi, daha güzeli ve insana en yakışanı üretmek…” Karşı konulmaz bir hızla gelişen, küreselleşen dünya pazarında, değişen müşteri ihtiyaçlarına cevap verebilmenin en etkin yolu her şeyden önce bu ihtiyaçları tanımak ve mevcut birikimleri bu yönde kullanarak insanlar için en iyisini yapabilmektir.

2015 yılı serisinde yer alan tüm ürünler Alpin Çelik ‘in vizyonuna yön veren kriterlerin başında insan sağlığı yer almaktadır.Ürünler uluslararası sağlık ve kalite normlarına uygundur. Dış ticaret ilişkilerinde de ciddi adımlarla ilerleyen Alpin Çelik, yaklaşık 80 ülkeye ihracat yapmaktadır.

fabrika

Fabrika Üretmek daha iyiyi, daha güzeli, insana en yakışanı üretmek…

1982 yılında İstanbul ‘da 50 metrekarelik bir atölyede faaliyete başlayan Alpin Çelik, şu an İstanbul ve Kocaeli ‘nde olmak üzere toplam 28 bin metrekarelik kapalı alana sahip üretim tesislerinde hizmet veriyor.

Çelik mutfak eşyaları grubunu Kocaeli ‘ndeki 10.500 metrekarelik modern tesislerinde üreten Alpin Çelik, elektrikli ev aletleri üretimini ise İstanbul ‘da 13.000 metrekarelik fabrikasında gerçekleştiriyor. Ar-Ge, tasarım ve laboratuar altyapısının da mevcut olduğu İstanbul ‘daki tesiste yılda ortalama bir milyon adet elektrikli ev aletleri üretimi gerçekleştirilebiliyor.

Alpin Çelik, kaliteli ve izlenebilir üretim ile müşteri memnuniyetini arttırmak amacıyla, Kandıra ‘daki üretim tesisi için 4000 metrekarelik inşaat yatırımına başladı. Aynı zamanda 2012 sonuna kadar çelik mutfak eşyaları üretim alanını 15.000 metrekareye ulaştırmayı hedefliyor.

Üç farklı kıtada, Dünyanın 80 ülkesinde…

Küreselleşmenin etkisiyle dünya pazarına sağlam temeller atan Alpin Çelik, ihracatının yüzde 95 ‘ini Alpin Çelik markasıyla yapıyor.

Şimdiye kadar Avrupa ülkeleri dahil, Amerika Birleşik Devletleri ‘nden Suudi Arabistan ‘a, Norveç ‘ten Güney Afrika Cumhuriyeti ‘ne, Kanada ‘dan Güney Kore ‘ye kadar kendi markasıyla toplam 80 ülkeye ürünlerini ulaştıran Alpin Çelik, son olarak Güney Amerika bölgesinde yer alan Surinam ‘a ihracata başladı.

Şimdiye kadar Avrupa ülkeleri dahil, Amerika Birleşik Devletleri ‘nden Suudi Arabistan ‘a, Norveç ‘ten Güney Afrika Cumhuriyeti ‘ne, Kanada ‘dan Güney Kore ‘ye kadar kendi markasıyla toplam 80 ülkeye ürünlerini ulaştıran Alpin Çelik, son olarak Güney Amerika bölgesinde yer alan Surinam ‘a ihracata başladı.

Kalite Politikamız Üstün kalite anlayışıyla üretim…

Alpin Çelik ’in bugünkü başarısının temelinde, 34 yıllık uzmanlaşmış bir tecrübe ve ödün verilmeyen kalite anlayışı yatıyor. Üretimin her aşamasında, tasarımdan hammadde seçimine, üretim bandından paketlemeye kadar tüm detaylarda kalite vazgeçilmez bir unsur olarak öne çıkıyor.

Bertone ISO 9001 üretim kalitesi, CE, GS, TSE kalite kontrol sistemleri ile uluslararası standartlara uygun olarak devamlı kontrol altında tutuluyor. Bertone markası olarak başlıca amacımız; müşterilerimizin sağlığını koruyan, beklentilerini ve gereksinimlerini karşılayan ürünler üretmektir. Bunun yanında çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın memnuniyetini ön planda tutarak, istihdam yaratan, ülkemize kazanç sağlayan, tüm kaynakları en verimli biçimde kullanan bir kuruluş olmaktır.

Müşteri odaklı süreç yaklaşımımızın ve sürekli iyileştirme prensibimizin gereği, ürünlerimizi, kullanım amacı ve ruhsat mecburiyetlerine uygun, güvenilir, kalite ve etkinlik açısından risk oluşturmayacak şekilde üretmek amacıyla ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemini uygular ve sistemimizi sürekli iyileştiririz. Bu hedefe ulaşılmasını bir yönetim sorumluluğu olarak kabul eder, tüm çalışanlarımızın ve tedarikçilerimizin sisteme katılımını sağlarız. Böylece hammaddenin girişinden, üretime, üretimden de malin satışına, satıştan da müşterinin memnuniyetine kadar olan her süreci kontrol altına alırız.